Flora Gautheron

Ve své práci se zabývám vlivem morálních faktorů a zkoumám, jak mohou různé situace modulovat jejich vliv na rozhodovací proces.

 

Studovala jsem na inženýrské škole PHELMA a na Univerzitě Grenoble Alpes, kde jsem získala titul M.Sc. v oboru kognitivních věd a také na inženýrské škole ENSIMAG a na Univerzitě Grenoble Alpes, kde jsem obdržela titul M.Sc. v oboru umělé inteligence. Absolvovala jsem také bakalářské studium fyziky a filozofie na univerzitě Grenoble Alpes ve Francii.

Mé doktorské studium bylo zaměřeno na odhalování procesů podmiňujících morální rozhodování, přičemž jsem integrovala metody a teorie sociální psychologie s matematickým modelováním. Zkoumala jsem specifický vliv morálních faktorů a jak mohou různé situace modulovat jejich vliv na proces rozhodování. K popisu a analýze dynamiky a vlivu jednotlivých faktorů v průběhu rozhodovacích procesů jsem použila experimentální paradigma mouse-tracking v kombinaci s modely z teorie dynamických neuronových polí.

Nedávno jsem nastoupila na novou postdoktorskou pozici v rámci projektu CREDO, kde se snažím modelovat, jak náboženská oddanost ovlivňuje morální rozhodování.

Kontaktovat mě můžete na adrese flora.gautheron@mail.muni.cz.

Mé publikace

Gautheron, F., Quinton, J. C., & Smeding, A. (2024). Conflict in moral and nonmoral decision making: an empirical study coupled with a computational model. Cognitive Processing, 1-23.

Smeding, A., Gautheron, F., & Quinton, J. C. (2023). When ethics also matter: Influence of taste, health, and ethical attributes on food decisions traced with a novel mouse-tracking paradigm. Appetite, 189, 107006.

Gautheron, F., Quinton, J. C., Muller, D., & Smeding, A. (2023). Paradigm constraints on moral decision‐making dynamics. Journal of Behavioral Decision Making, 36(4), e2324.

Gaboriaud, A., Gautheron, F., Quinton, J. C., & Smeding, A. (2022). The Effects of Intent, Outcome, and Causality on Moral Judgments and Decision Processes. Psychologica Belgica, 62(1), 218.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info