Výzkumná expedice na ostrov Mauricius

V červenci 2018 se členové LEVYNY vydali na pravidelnou výzkumnou expedici na ostrov Mauricius, který je naším primárním terénem. Spolu s dalšími spolupracovníky jsme sbírali data pro šest různých projektú zaměřených především na náboženské představy a chování.

27. 9. 2018 Peter Maňo

Hinduistické rituály u posvátného jezera Grand Bassin na ostrově Mauricius
Eva Kundtová Klocová vedla projekt zkoumající vnímání tělesných pozic užívaných při modlitbách i jiných každodenních činnostech a jejich emocionálních asociací. Peter Maňo vedl výzkum motivací věřících k účasti na konkrétních rituálech a současně i experiment za využití iPadů (připravený ve spolupráci s Dimitrisem Xygalatasem, Radkem Kundtem a Evou), který se zabýval partnerskými preferencemi v různých náboženských a sekulárních kontextech. Jan Horský přispěl velkou mírou k náboru účastníků a mentoringu místních výzkumných asistentek.
Kromě toho jsme měli možnost spojit síly s Aiyanou Willardovou z Brunelské univerzity, abychom v poli otestovali její hypotézy ohledně místních magických představ a s Kirsten Lesage z Kalifornské univerzity, která zkoumala intuice rodičů a dětí o nemocech. V neposlední řadě jsme se pak spojili také s Dimitrisem, vedoucím Experimentální antropologické laboratoře na UConnu, aby jsme mu pomohli s experimentální terénní studií zaměřenou na vnímání lidské tělesnosti a z toho vyplívajících sociálních předsudků. Za méně než měsíc se nám podařilo oslovit více než 1000 účastníků a to především díky kvalifikovaným výzkumným asistentkám z psychologického programu na University of Mauritius. Rok 2018 byl opravdu úspěšnou terénní sezónou
Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info